Valige RiikValige Riik
Eesti - Kodukatted

Oma põranda hooldamiseks

Kõik meie põrandad on mõeldud nautimiseks. Tehnilised uuendused ning pinnatöötlusvahendid võimaldavad muuta pindade hooldamise äärmiselt lihtsaks, kuid ka pikaaegse hea kvaliteedi tagamine nõuab vaid natuke hoolt ja tähelepanu.

Viimistlus
Kui olete lõpetanud oma põranda paigaldamise, vajab see enne mööbli sisse toomist vaid viimast viimistlust. Vinüülpõrandapuhul tähendab see, et see tuleb niiske lapi, sooja vee ja loodusliku puhastusvahendiga üle käia. Laminaat- või puitparketi puhul piisab vaid tolmu ja sodi kokku pühkimisest ning kergest kuid hoolikast kuiva lapiga nühkimisest. Ning võibki juba sisse kolida!

Pühi puhtaks
Enamasti tunneme ikka kiusatust lükata põrandate puhastamist edasi kuni muud enam üle ei jää. Kuid mida kauem igapäevane mustus ning plekid põrandal on, seda raskem saab olema nende eemaldamine. Kiire ning regulaarne puhastamine tagab kergema töö ning on efektiivsem kui kõva nühkimine korra kuus. Ning seda on põrandalt näha – need näevad kauem head välja ning kestavad pikemat aega.

Vinüülpõrand
Hoidke põrandat heas korras pühkides seda regulaarselt pehme harjaga või puhastades tolmuimejaga ning tõmmates see seejärel üle vee ning neutraalse puhastusvahendiga.

Laminaatpõrand
Kasutage tolmuimejat või pühkige kuiva lapiga. Kõige parema tulemuse saavutamiseks tuleks põrandat iga paari nädala tagant laminaadipuhastusvahendist niiske (mitte märja) lapiga pühkida. Lõpetuseks pühkige põrand veel kiiresti kuiva lapiga üle.

Puitpõrand
Põranda hea seisukorra tagamiseks piisab poleerimislapi või harjaga pühkimisest. Aeg-ajalt puhastage niiske (mitte märja) lapiga, mis on immutatud ühega meie puidupuhastustoodetest. Näiteks Bioclean on suurepärane keskkonnasõbralik valik.

Plekivabadus
Erinevalt teist sorti põrandakatetest, nt vaip, takistab meie pinnatöötlusmeetod plekkide tekkimist. Põrandad ei saa rikutud, kui neile tilgub toitu, jooki või isegi värvi. Kuid sellest hoolimata on kõige parem maha loksunu koheselt eemaldada. Kasutage selleks kuiva lappi ning teie põranda tüübile sobivat puhastusvahendit. Lugege alati enne puhastusvahendi kasutamist selle tootja juhiseid ning ärge kunagi pritsige või valage vahendit otse põrandale.

Puidu pinna kriimustumine või praod

Pärast pikemat kulumist võivad ka väga tugevast lakikihist hoolimata puitpõrandad hakata näitama kulumise märke. Tarkett Lacquer Refresher on vahend, mis taastab kiiresti teie põranda esialgse säravaväljanägemise.

Väga tugevalt kriimustunud põranda saab taastada seda kerget lihvides ning lisades uus lakikiht.

Pragusid saab täita Tarketti parketipahtliga või, kui need on suuremad, vahalattidega. Need tooted on saadaval erinevates põrandaga sobivates värvides selliselt.

Õiged tooted
Loomulikult vajab põrand ka tihedast puhastamisest hoolimata aeg-ajalt põhjalikumat puhastamist. Selleks kasutage ainult vinüülile, laminaadile või puidule mõeldud spetsiaalseid puhastusvahendeid ning järgige täpselt vahendi kasutusjuhiseid. Kõige olulisem on alati põrandat mitte üle ujutada – kasutage niisket, mitte märga lappi, svammi või moppi.

Lihtsad nipid
  • Kasutage välisukse juures põrandamatti –see aitab vältida liigse mustuse tuppa toomist.
  • Mööblijalgade all kasutada vildist või plastikust põrandakaitseid – need aitavad vältida kriimustusi, sälkude tekkimist ja muid sarnaseid vigastusi.
  • Ärge vedage raskeid objekte mööda põrandat – mööbli liigutamisel tõstke seda!
  • Ärge pritsige ega valage puhastusvahendeid otse põrandale.
  • Ärge kasutage poleerimisvahendit või vaha.

Juhised kaasas
Kõikide oma toodetega anname kaasa vastavad juhendmaterjalid. Lisateavet saab alati alla laadida meie kodulehe tooteinfo alt või dokumendikeskusest..