Valige RiikValige Riik
Eesti - Kodukatted

Oma põranda valimiseks

Uue põranda valimine on väga põnev, kuid võib vahel ka silmade eest kirjuks võtta. Erinevaid tüüpe ja disaine on tohutult. Tõenäoliselt teate juba enam-vähem, mida otsite, kuid siiski esitame järgnevad nõuanded, et saaksite veenduda, et teete õige valiku.

Hüljake eelarvamused
Võite olla otsustanud, et teile kõlbab ainult puit. Või et laminaati on lihtsam hooldada. Või et vinüül on praktilisem. Kuid kui näete meie uskumatult laia tootevalikut saate aru, et variante on tohutult. Kõikide meie põrandate puhul on kasutatud kõige uuemaid pinnakattetehnoloogiaid, mis tagavad nende ilu, kerge puhastamise ning hea vastupidavuse. Nii et hüljake oma eelarvamused ning avage end uutele ideedele!

Eelarve
Mõõtke kaetav põrandapind ning otsustage kui palju olete nõus kulutama. Kontrollige, et raha jätkuks ka lisaseadmete jaoks (nt niiskuskaitse, heliisolatsioon, liistud ja transport, kui neid vajate). Hinnake olemasolevat pinda ning otsustage, kas saate uue katte selle peale paigaldada või peate tekitama uue aluse. Ärge unustage neid töid eelarvesse lisamast.

Milline alus?
Põrandaid võib paigaldada mitmetele erinevatele pindadele:

  • Betoon, kahhelkivi, kivi ja marmor – vinüül, laminaat ja puit;
  • Puitpõrand – vinüül, laminaat ja puit;
  • Väga lühikese karvaga vaip – vinüül, laminaat ja puit;
  • Kõrgreljeef-vinüül – laminaat ja puit, kuid ei sobi vinüülparketi alla (tuleb eemaldada või katta);
  • Pikakarvaline vaip – tuleb eemaldada igasuguse uue põrandapinna alt

Milline põrand millisesse tuppa
Kõikide põrandakatete puhul on kasutatud uuenduslikku tehnoloogiat, mis tagab mugavuse, hea väljanägemise ning parimad omadused. Kuid erinevates ruumides on neist tulenevad erinevad nõuded, millega valikut tehes arvestada tuleb.

Esik ja koridor - Hoonesse sisenedes tuuakse sinna mustust ja niiskust ning seetõttu on esiku ja koridoride põrandad erilise koormuse all. Valige vastupidav põrand, mis taluks hästi niiskust ja mida oleks kerge puhastada.

Kontor – Kui soovite, et saaksite oma kontoris hästi tööle keskenduda ja end mugavalt tunda, on oluline tagada vaikus, mistõttu tuleb valida põrandad, mis tagavad vaikuse. Tõenäoliselt vajate, et pind oleks ka tugev ning ei kahjustuks kergesti mööbli tagajärjel või käimisel kui ootate, et teie kontorit palju inimesi külastab. Antistaatiliste omadustega põrandapind võib olla tark valik kui kasutatu palju elektrilisi seadmeid.
 

Köök – Maha loksunud vedelikud või kukkunud toit ning esemed on köögis väga tavalised. Valige põrand, mis ei ole ainult tugev ja plekikindel, vaid kannataks ka niiskust ja sagedast puhastamist.

Vannituba – Vannituba on vesine keskkond ning esitab seega teatud nõuded ka põrandapinnale, mis peab tingimata olema veekindel. Lisaks sellele peate turvalisuse tagamiseks veenduma, et põrandapind ei oleks ei kuivalt ega märjalt libe ning et seda oleks kerge puhastada.

Magamistuba – Magamistoa näol on tegemist teie isikliku ruumiga ning seetõttu võib panna rohkem rõhku viimistluse dekoratiivsusele. Ärge unustage, et hea väljanägemine on aga vaid osa olulisest ning pöörake tähelepanu ka sellele, et see oleks mugav ning palja jala all soe.

Lastetuba – Lastetoas peab tihti olema ruumi nii erinevate mängude kui magamisasemete jaoks. Selleks, et aktiivsetele väikestele hästi vastu pidada, peab põrandapind olema tugev ja praktiline, kuid ka mugav – seda peab olema lihtne hooldada ja puhastada ning tagatud peab olema ka mürataseme madalal hoidmine.

Elutuba – On tihti kodu südameks. Seetõttu vajate mitmeotstarbelist põrandat, mis ühelt poolt peegeldab teie stiili, kuid teiselt poolt kannataks mitmeid erinevaid tegevusi. Tugev pind, mida on kerge puhastada ja hooldada vähendab aega, mis kulub teil elutoa hea väljanägemise tagamiseks.
 

Põrandaküte
Kui teil juba on põrandaküte või plaanite selle paigaldada, peate valima põranda, mis sobib põrandakütte tootja nõuetele. Ise-reguleeruvad põrandaküttesüsteemid sobivad suurema osa meie vinüül-, laminaat- ja puitpõrandatega. Kuid kunagi ei tohiks põrandaküttega koos kasutada vahtra- või pöögipuidust põrandaid, sest nende struktuur on sellistes tingimustes kerge pragunema ning nende liigsel kuivamisel võivad tekkida suured vahed. Enne ostu sooritamist konsulteerige eksperdiga!

Vajalikud oskused
Põranda paigaldamine ei ole kunagi olnud lihtsam – meie lai valik uusi tooteid ei nõua paigaldamisel keeruliste tehnikate kasutamist. Kõik meie puit- ja laminaatpõrandad on varustatud kaasaegse liimivaba lukustussüsteemiga, mille korral osad omavahel lihtsalt klambriga kinnituvad. Neid on väga lihtne kasutada ja kokku pandult, ilma aluspinnale liimimata, saab need ilma vigastamata lahti võtta ning eemaldada.  

Vinüülpõranda puhul soovitame ise-liimuvat Floor in a box või Starfloor toodet, sest need on äärmiselt lihtsad kui puudub varasem põranda paigaldamise kogemus või kui paigaldate põrandat üksi. Kuid TarkoSpray – meie uuendusliku aerosoolliimi – abil on ükskõik millise vinüülpõranda paigaldamine imelihtne. Pihustage liim alusele, asetage vinüül selle peale ning teil on mitu tundi aega tegeleda pinna ideaalse positsioneerimisega. 

Kõikidele meie toodetele on lisatud põhjalikud paigaldusjuhised.

Kulumine Keegi ei soovi kulutada pidevalt aega plekkide ja puhastamise pärast muretsedes. Valides põranda, mis sobib vastavale alale, vähendate vajadust puhastamise ning üldhoolduse järele. Peaksite valima ka põranda, millel on parim võimalik pinnakaitse. Tarkettil on pakkuda parimaid saadavalolevaid pinnatöötlusvahendeid, mis kaitsevad vinüül-, laminaat- või puitpõrandaid kriimustuste, mustuste, kulumise ja niiskuse eest.

Keskkond
Kui soovite olla kindel, et teie põrand on toodetud järgides rangeimaid säästvusstandardeid ning kasutades maksimaalselt looduslikke ning uuenevaid materjale, on Tarkett loomulik valik. Lisainformatsiooni meie säästvuspoliitikate kohta  saab meie vastavalt lehelt.

Ning lõpuks…
Kõikide meie toodetega antakse ostjale ka nende tehnilised andmed ning lisainformatsiooni leiab käesolevalt veebilehelt.