Valige RiikValige Riik
Eesti - Kodukatted

Oma Tarkett põranda paigaldamiseks

Tarketti toodete ja tehnoloogita abil on uue põranda panemine lihtsam kui kunagi varem. Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb järgida vaid paari lihtsat võtet.

Ärge kiirustage!
Uue põranda paigaldamine on lihtne vaatamata sellele, kas otsustate puidu, laminaadi või vinüüli kasuks. Kõik meie põrandad on projekteeritud selliselt, et neid oleks lihtne paigaldada. Kuid nagu paljude asjadega elus on parimate tulemuste saavutamiseks vaja võtta aega. Korralik ettevalmistus ja rahulik paigaldamine muudavad põranda panemise meeldivaks.

Mida kontrollida enne alustamist

  • Kas ruum on ruudu- või ristküliku kujuline? Kas tegemist on koridori või esikuga? Millises suunas on paigaldust kõige parem läbi viia?
  • Kas materjali jätkub põranda katmiseks?
  • Kas materjali on piisavalt arvestades, et erikujuliste nurkade ja servade peale võib kuluda rohkem?
  • Kontrollige, et temperatuur ja niiskustase oleks normaalne (tavaliselt temperatuur üle 18° C, suhteline õhuniiskus 40%-70%). Puidu puhul on oluline tagada mõlema suhteliselt tagasihoidlik tase (suhteline õhuniiskus 30%-60%). .
  • Kontrollige, et põranda alus oleks puhas ja kuiv.
  • Hoidke põrandamaterjali 24-48 tundi enne paigaldamist avamata kujul ruumis, kuhu see paigaldatakse. Nii saab materjal aklimatiseeruda ning sisetingimustega kohaneda.
  • Meie põrandate paigaldamiseks ei ole vaja kasutada keerulisi seadmeid – vinüüli puhul piisab teravast noast ning puidu ja laminaadi puhul vaid saest.

Ettevalmistus
WVaatamata sellele, millisest materjalist – vinüülist, laminaadist või puidust – põrandat soovite, tuleb tagada, et põranda alus oleks tasane, kindel ja kuiv. Kasutage tolmuimejat pinna igasugusest purust ja tolmust täielikuks puhastamiseks.

Laminaati ja puitu võib paigaldada:

Betoonile – uue betooni puhul laske sel vähemalt 90 päeva kuivada; kasutage kindlasti niiskuskaitset ning soovi korral ka helitõket või mõnda kombineeritud niiskuse ja helitõkketoodet;

Puidule – vajab piisavat ventilatsiooni; kõik lahtised plangud tuleb naelte või kruvidega kinnitada selliselt, et need ei liiguks; mitte paigaldada niiskuskaitset

Vaibalae – ainult lühikesekarvalisele vaibale, mis on liimitud otse puidust aluspinnale; mitte kasutada aluskihti;

Kahhelkivile - ainult ühe kihi paksune, kusjuures kõik kivid peavad olema kinnitatud, pragudeta või muul viisil vigastamata.

Vinüülpõranda võib paigaldada:
igale pinnale, kuid oluline on pind eelnevalt:

hoolikalt puhastada - eemaldada kõik värvi, õli, vaha, laki või lahusti jäägid;

tasandada - eemaldada või lihvida maha kõik muhud ja ebatasasused, sh ka naelapead

parandada - kontrollida, et pinnas ei oleks auke ega pragusid ning need vajadusel parandada. Kui kasutate mingit sorti filtrit, laske sell enne põranda paigaldamist täielikult kuivada.

Ainult otse!
Ükskõik millises suunas põrandat paigaldate, tõeliselt professionaalse lõpptulemuse saamiseks tuleks vältida tuba kõveralt või kaldega ületavaid laudu ja plaate. Kontrollige, et esimene rida oleks seinast-seina täielikult sirge – pliiatsiga joone ette tõmbamine on abiks – ning kontrollige sirgust töö käigus pidevalt.

Vahed sisse!
Naturaalsete toodetena paisuvad laminaat- ja puitpõrandad temperatuuri või niiskuse mõjul või tõmbuvad kokku. Seetõttu on oluline jätta „paisumispragu“ kogu ruumi ulatuses põranda välisäärde, et põrandal oleks ruumi paisuda. See tähendab, et peaksite alustama esimest rida seinast vähemalt 8–10 mm kauguselt. Tavaliselt kaetakse see pragu pärast põranda paigaldamist põrandaliistu või profiiliga.

Valmis olla, läks!

Laminaatpõrand
TLaminaatpõrandaid on T-Lock süsteemi ja uue 2-Lock süsteemi abil väga lihtne paigaldada – eriti 2-Lock süsteem teeb paigaldamise kiiremaks kui kunagi varem – parketitükid liituvad teineteisega ilma, et nende liitmiseks oleks vaja kasutada liimi, naelu või mingeid keerulisi tööriistu. Kontrollige eelnevalt, mitu rida te vajate paigaldades parketitükid esmalt lahtiselt üle kogu põranda ning kas tükid on õige pikkusega (kontrollige, et viimane rida ei oleks liga kitsas – alla 50 mm – kui on, lõigake esimest rida natuke kitsamaks, et saaksite viimase laiema jätta, sest nii jääb tulemus ilusam ja tugevam) ning kinnitage parkett alles siis.

Puitpõrand
OMeie puitpõrandatel on kolme tüüpi lukustussüsteemi – Ultraloc, T-lock ja uus 2-Lock süsteem. Nende süsteemide abil lukustatakse lauad tihedalt teineteise külge, nii et nende vahele pragusid ei jääks ja et ei tekiks ebatasasusi. Parketi koostamine on äärmiselt kiire ning lihtne – seda eriti 2-Lock süsteemi puhul. Kontrollige eelnevalt, mitu rida te vajate paigaldades parketitükid esmalt lahtiselt üle kogu põranda ning kas tükid on õige pikkusega (kontrollige, et viimane rida ei oleks liga kitsas – alla 50 mm – kui on, lõigake esimest rida natuke kitsamaks, et saaksite viimase laiema jätta, sest nii jääb tulemus ilusam ja tugevam) ning kinnitage parkett alles siis.

Puit- ja laminaatlaudade tõhusaim kasutamine

Laudu võib paigaldada ükskõik millises suunas, kuid kõige kaunim ning parem on paigaldada need:

  • piklikes ruumides ja koridorides pikisuunas;
  • ruudukujulistes tubades valguse suunas.

Vinüülpõrand
Teil on võimalus valida mitmete erinevate vinüülpõrandate vahel – alates meie uuenduslikest Floor in a Box („põrand karbis“) ja Starfloor toodetest kuni traditsiooniliste plaatideni.
Floor in a Box ja Starfloor sarja tooted on mõlemad iseliimuva alusega ning need saab lihtsalt paigaldada ning terava noaga parajaks trimmida. Mõlemaid tooteid saab eelnevalt taaspositsioneerida kuni need on täpselt õiges kohas.

TarkoSpray, meie revolutsiooniline aerosoolliim on muutnud ka teist tüüpi vinüülpõrandate paigaldamise just niisama lihtsaks. Pihustage liim lihtsalt otse põrandale ning rullige vinüül selle peale. Isekleepuvate toodete puhul saate vinüüli põranda alusel positsioneerida kuni see on täpselt õiges kohas.

Juhised kaasas
Kõikide oma toodetega anname kaasa vastavad juhendmaterjalid. Lisateavet saab alati alla laadida meie kodulehe tooteinfo alt või dokumendikeskusest..